Новий сайт PinchukArtCentre
Перейти
укр
eng
ГоловнаПро насПрес-релізиТрансфер: PinchukArtCentre представляє персональну виставку Конрада Смоленського «Кінець радіо»

Трансфер: PinchukArtCentre представляє персональну виставку Конрада Смоленського «Кінець радіо»

10 вересня 2012

11–16 вересня 2012 року
Працює щоденно, крім понеділка, з 12:00 до 21:00.
Вхід вільний.

PinchukArtCentre представляє «Кінець радіо» Конрада Смоленського - третю тижневу персональну виставку в рамках проекту «Трансфер». «Трансфер» являє собою програму обміну, яка популяризує та підтримує нове покоління українських митців за кордоном, а також пропонує динамічний погляд на молоде польське мистецтво в Україні. Проект реалізується спільно з Центром сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» (Варшава, Польща).

Конрад Смоленський працює з такими медіа, як відео, інсталяція та перформанс. Вивчення природи звуку являється одним з основних елементів його різнобічної художньої діяльності. Керуючись різними художніми стратегіями, він досліджує виразні можливості звуку як скульптурної форми. Крім звукових інсталяцій, Смоленський створює аудіо-перфоманси, представляючи їх як наживо, так і у вигляді відео. Також, він виступає у складі музичного гурту Panerstwo.

У PinchukArtCentre Смоленський представляє одну зі своїх останніх великих звукових інсталяцій «Кінець радіо». Виставковий простір заповнений сотнями мікрофонів, які відтворюють звуки замість того, щоб їх поглинати. Глядач, радше слухач, розчиняється у вирі незбагненних голосів та пізнає фізичні і скульптурні властивості звуку.

Бйорн Гельдхоф, арт-менеджер PinchukArtCentre, куратор виставки: «Проект Конрада Смоленського в рамках програми «Трансфер» демонструє ідею того, як звук може приймати форму скульптури. Це лише невелика частина багатої художньої практики Смоленського, який продовжує розвивати свою мистецьку мову за допомогою перфомансів, дійств та скульптури, експериментуючи з диструкцією як з моментом творення».

Учасниця «Кураторської платформи» PinchukArtCentre Лізавета Герман є організатором та спів-куратором виставки. Експозиція розташована на 5-му поверсі арт-центру в просторі PAC-UA і триватиме з 11 до 16 вересня 2012 року.

У день відкриття виставки, 11 вересня, Конрад Смоленський та Лізавета Герман проведуть дискусію, присвячену проекту «Кінець радіо». Захід відбудеться о 18:00 у просторі PAC-UA на 5-му поверсі PinchukArtCentre.

Наступного дня, в середу, 12 вересня, о 19:00 незалежний куратор з Варшави, член Міжнародної асоціації мистецтвознавців (AICA) Агнєшка Піндера прочитає лекцію на тему «Командні гравці. Польські мистецькі групи». Лекція відбудеться на 6-му поверсі арт-центру в залі відео-лаунж SkyArtCafe.

Агнєшка Піндера коротко ознайомить слухачів з польськими мистецькими групами, використовуючи як тему для розмови цитату Конрада Смоленського з його біографії про те, що він «є одним із стовпів групи Panerstwo». Вона представить кілька вибраних груп певною мірою пов'язаних з гуртом Panerstwo, серед яких: Azorro Super group (утворена в 2001р.), Kolo Klipsa (1983-90) та Luxus (1983-95). Ці групи стануть фоном для (не)видимого діалогу.

Заплановані лекції в рамках програми обміну «Трансфер»:

  • Даніель Музичук (Daniel Muzyczuk) – «Резонуючий простір. Польський саунд-арт», 19 вересня, 19:00;
  • Фінальна дискусія – 26 вересня, 19:00.

Курс лекцій проводиться за підтримки Польського інституту в Києві.

Реєстрація на лекції обов’язкова.

З питань реєстрації та за додатковою інформацією звертайтеся за контактами :
Тел.: +38 044 590-08-58
E-mail: [email protected]

Зареєстровані учасники допускаються в арт-центр без черги.

До уваги ЗМІ: Заявки на акредитацію для проведення фото- та відео зйомки, будь ласка, надсилайте на: [email protected]  

***

Конрад Смоленський (1977, Каліш)
Працює у медіумах фотографії, відео, інсталяції, перформансу та хепенінгу, зокрема у гурті Penerstwo,  також є учасником арт-гурту Pink Punk. Лауреат Першого призу премії Deutsche Bank Foundation (2011). Живе та працює у Варшаві.

Заплановані персональні виставки молодих польських митців в рамках програми обміну «Трансфер»:

  • Ніколас Гросп’єр (18–23 вересня),
  • Міхал Будни (25-30 вересня).

***

Цього літа в рамках партнерського проекту «Трансфер» українські художники, номінанти на Премію PinchukArtCentre у 2009 та 2011 роках, Микита Кадан, Жанна Кадирова, Володимир Кузнєцов, Лада Наконечна та Микола Рідний представили двотижневі персональні виставки в Центрі сучасного мистецтва «Замок Уяздовський». Куратор проекту - Мар'яна Добковська.

Крім того, п’ятеро українських теоретиків були запрошені до Варшави з метою ознайомити польську аудиторію з українським культурним контекстом та дати оцінку  місцевій художній сцені. Зі спеціальним циклом лекцій Польщу відвідали Катерина Ботанова, Василь Черепанин, Алевтина Кахідзе, Марія Ланько та Анна Лазар.

***

PinchukArtCentre – це найбільший і найдинамічніший приватний центр сучасного мистецтва у Центральній та Східній Європі. Його метою є підтримка художньої освіти, мистецької творчості та розвитку сучасного мистецтва в Україні. PinchukArtCentre – це провідна міжнародна арт-інституція ХХІ століття. Вона надає постійну підтримку культурному розвитку та вивільненню українського мистецтва та суспільства. Арт-центр робить суттєвий внесок у культурний діалог між Сходом та Заходом, між національною ідентичністю та інтернаціональними викликами.

Більше інформації на сайті pinchukartcentre.org

Програма обміну реалізується спільно з:

Центр сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» (ЦСМ) – це Національний інститут культури, який сприяє розвиткові сучасного мистецтва і являється однією з найактивніших мистецьких інституцій в Центральній та Східній Європі.

Вже понад 20 років Центр сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» слугує майданчиком для творчості, презентації та документації передового мистецтва в усьому його розмаїтті. Програма ЦСМ фокусується на сучасних дисциплінах мистецтва, які розвиваються у результаті змін і віддзеркалюють поточні культурні та цивілізаційні явища. ЦСМ намагається створювати сприятливі умови для створення прекрасних творів, які б відображали ці зміни у всіх творчих жанрах. ЦСМ представляє творчість польських та зарубіжних художників, а також презентує найвагоміші прояви польського мистецтв за кордоном. Центр сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» підтримує стосунки і здійснює обмін з численними мистецькими установами світу.

Лекційна програма реалізується при підтримці:

Польський інститут у Києві - представництво Міністерства закордонних справ Республіки Польща, метою діяльності якого є популяризація польського наукового і культурного життя, презентація в Україні найцікавіших і найрізноманітніших подій та явищ, що відбуваються у Польщі. Інститут надає фінансову та організаційну підтримку у реалізації спільних проектів (передусім міждисциплінарних).

Програма обміну була підтримана:

  • KUNSTTRANS KIEV
  • KARIATYDA Construction Company

***

PinchukArtCentre
вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2,
блок А, Бесарабський квартал,
Київ, 01004
тел.: +38 (044) 590-08-58
e-mail: [email protected]
 
Прес-офіс PinchukArtCentre
press@pinchukartcentre.org
 
Години відвідування:
Вівторок — Неділя з 12:00 до 21:00
Понеділок — вихідний
Вхід ВІЛЬНИЙ