Новий сайт PinchukArtCentre
Перейти
укр
eng
ГоловнаПро насПрес-релізиУкраїнці зможуть поставити питання Деміену Хьорсту

Українці зможуть поставити питання Деміену Хьорсту

16 квітня 2009

15 квітня 2009 р. стартував спільний проект PinchukArtCentre та інтернет-видання Кореспондент.net «Постав питання Деміену Хьорсту». Протягом 8 днів, на спеціально створеній сторінці видання, українці в on-line режимі зможуть поставити питання одному з культових митців сучасності. 23 квітня, за два дні до відкриття виставки, Хьорст відповість  п’ять найцікавіших питань, які будуть визначені організаторами. Відповіді на них, а також ексклюзивне відео-інтерв’ю будуть розміщені на сайті Кореспондент.net.

25 квітня 2009 р. PinchukArtCentre відкриє виставку «Реквієм» — наймасштабнішу ретроспективу творчості Деміена Хьорста (Damien Hirst), до якої увійшли понад 100 робіт, створених художником в період з початку 90-х до наших днів. У рамках виставки відбудеться світова прем’єра нового циклу живопису Skull painting, створеного з 2006 по 2008 рік. Виставка проходитиме з 25 квітня по 20 вересня 2009 року.

Постійне прагнення людства до життя перед обличчям неминучої смерті — це та тема, до якої в радикальній та безпосередній формі звертається митець в своїх роботах протягом вже двох десятиріч. Досліджуючи красу та тління, любов та хіть, науку та релігію, історію та мистецтво, Хьорст створює одні з найбільш концептуально глибоких та зухвалих робіт нашого часу.

 

Інформаційна довідка:

Деміен Хьорст народився в Бристолі в 1965, виріс в Лідсі, а пізніше навчався в коледжі Голдсміт, що в Лондоні. Найвідомішою виставкою організованою ним ще в студентські роки стала виставка «Фріз» (Freeze),1988, на якій було представлені роботи як самого Хьорста, так і його сучасників. Існує поширена думка, що саме ця виставка стала для Молодих британських митців (Young British Artists) відправною точкою на професійному поприщі, а також була поштовхом для народження прогресивного британського сучасного мистецтва.

Роботи Хьорста, серед яких скульптури, живопис та естампи, роблять виклик науковим, філософським та релігійним аспектам людського життя. Деміен Хьорст приймав участь у численних виставках та був нагороджений премією Тернера в 1995 році за роботу «Фізична неможливість смерті у свідомості того, хто живе». Разом Сарою Лукас та Енгусом Фейрхьорстом у 2004 році Хьорст показав останні роботи на виставці під назвою In-a-Gadda-da-Vida в галереї Tate Britain, Лондон. В 2006 році роботи з колекції murderme («вбиймене») були представлені ще в одній лондонській галереї Serpentine на виставці під назвою «І в найчорнішому з днів може бути проблиск» (‘In the darkest hour there may be light.‘)

Художні твори Хьорста увійшли до колекцій відомих мистецьких закладів світу, включаючи Tate, Лондон, Великобританія; Британську Раду, Великобританія; MoMA, Нью Йорк, США; Hirshorn Museum and Sculpture Garden, штат Вашингтон, США; Національну галерею Шотландії, Едінбург, Великобританія; фонд Broad Art Foundation; Centraal Museum, Утрехт, Нідерланди; Neue Galerie Graz, Австрія, та Берлінський державний музей, Берлін, Німеччина.

PinchukArtCentre — один з найбільших центрів сучасного мистецтва в Східній Європі був відкритий у вересні 2006 року. Арт-центр є одним з проектів Фонду Віктора Пінчука у сфері культури. Серед основних видів діяльності — проведення виставок світових і українських художників, підтримка культурних проектів та ін. З моменту відкриття PinchukArtCentre провів 9 масштабних виставок, які відвідали понад 500 000 людей. З червня по листопад 2007 PinchukArtCentre представляв Україну на 52-ій Венеціанській Бієнале експозицією «Поема про внутрішнє море».

25 лютого 2009 року було оголошено 20 номінантів на отримання Премії PinchukArtCentre, загальнонаціональної премії у сфері сучасного мистецтва, яка присуджується молодим українським митцям. Виставка учасників шорт-листа Премії відкриється в PinchukArtCentre в жовтні 2009 року.

Фонд Віктора Пінчука — одна з найбільших приватних добродійних організацій України, створена в 2006 році бізнесменом і громадським діячем Віктором Пінчуком. Фонд розробляє і реалізує соціальні проекти, спрямовані на розвиток України і появу нової генерації лідерів. Пріоритетними сферами діяльності Фонду є охорона здоров'я, освіта, культура, права людини, глобальна інтеграція України і розвиток місцевих спільнот.

Серед найбільш масштабних проектів фонду — програма допомоги новонародженим «Колиски надії», загальнонаціональна програма підтримки талановитої молоді «Завтра.UA», центр сучасного мистецтва PinchukArtCentre, міжнародна мережа YES (Ялтинська Європейська Стратегія) з підтримки євроінтеграційних спрямованостей України.

Фонд Віктора Пінчука є членом Європейського Центру фондів і Українського Форуму грантодавців, партнером Ялтинської європейської стратегії, співпрацює з Глобальною ініціативою Клінтона та іншими неурядовими організаціями.