Новий сайт PinchukArtCentre
Перейти
укр
eng
ГоловнаВиставкиМинулі виставки«Якщо в крані немає води» - персональна виставка українського художника Олександра Ройтбурда в рамках простору РАС-UA

Виставки

«Якщо в крані немає води» - персональна виставка українського художника Олександра Ройтбурда в рамках простору РАС-UA
29 жовтня 2011 - 27 листопада 2011

PinchukArtCentre представляє третю експозицію в рамках проекту РАС-UA – персональну виставку Олександра Ройтбурда. Експозиція під назвою «Якщо в крані немає води» розміщена на 5-му поверсі арт-центру у художньому просторі PAC-UA та проходить в контексті виставки «Колекційна платформа 2». Експозиція відкрита для огляду з 29 жовтня по 27 листопада 2011 року.

До числа робіт, представлених на виставці, увійшли портрети відомих українців та світових культових персон, серед яких група Бітлз, Енді Ворхол, Махатма Ганді, Федір Достоєвський, Віталій та Володимир Клички, Олександр Пушкін, Лев Толстой та Тарас Шевченко. Автор представляє цих особистостей в образах хасидів, розповідаючи історію про «прихованих євреїв» радянської епохи. В Радянському Союзі євреї соромилися, а часом боялися демонструвати власну національність, оскільки для них існували певні обмеження при вступі до університетів, до лав комуністичної партії чи при влаштуванні на роботу.

Говорячи про свої роботи, Олександр Ройтбурд зазначає: «В даному випадку назва виставки «Якщо в крані немає води…» натякає на фразу «Если в кране нет воды, значит, выпили жиды» з пісні Костянтина Бєляєва «Євреї, євреї, кругом нас одні євреї». З одного боку, автор заграє з антисемітськими стереотипами, для яких завжди було властивим всюди бачити прихованих євреїв, а з іншого – з певним єврейським стереотипом вбачати в кожному єврея і глибоко перейматися тим, хто ще єврей, у кого дружина єврейка та ін. У пісні Бєляєв доводить це до абсурду, перемішуючи справжніх євреїв з людьми, які ними не є. Наприклад, євреями стають Ернест Гемінґвей, Шарль де Голль, Хо Ші Мін, Ленін, Сталін, Хрущов, Максим Горький і навіть такий літературний персонаж, як коханець Леді Чаттерлей, хоча це ніяким чином не стосується реальності».

Виставковий простір PAC-UA знаходиться на 5-му поверсі PinchukArtCentre. Він  призначений для демонстрації виключно нових робіт українських художників з метою дослідження актуальних мистецьких процесів, що відбуваються в Україні, та спрямований на створення потужної і довгострокової співпраці арт-центру з українськими митцями. В рамках PAC-UA PinchukArtCentre презентуватиме динамічну та гнучку програму роботи з українськими художниками,  виставки яких проходитимуть протягом одного місяця кожна.