Новий сайт PinchukArtCentre
Перейти
укр
eng
Години відвідування

Вівторок — Неділя з 12:00 до 21:00
Понеділок — вихідний
Вхід вільний

ГоловнаНовиниДослідницька платформа PinchukArtCentre представить електронну версію книги «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище»

Дослідницька платформа PinchukArtCentre представить електронну версію книги «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище»

8 травня 2017

15 травня, о 19:00 PinchukArtCentre представить електронну версію книги «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище», яка стане першим масштабним опублікованим дослідженням арт-центру та буде присвячена відомому київському сквоту «Паркомуна». Публікація є результатом роботи команди Дослідницької платформи, метою якої є створення живого архіву українського мистецтва від початку 80-х років до сьогодні. Презентація відбудеться на 6-му поверсі PinchukArtCentre у відео-лаунжі. 

До книги увійшли статті, що розкривають історію сквоту, аналізують виставкову діяльність його учасників, а також досліджують значення Паркомуни як явища в цілому. Вся інформація подається в історичному контексті кінця 1980-х – початку 1990-х років та підкріплюється архівними матеріалами, зібраними командою дослідницької платформи у учасників української арт-сцени.  

Після презентації, електронна версія книги буде доступною онлайн. 

У події візьмуть участь: Ганна Васик, керівник програм PinchukArtCentre; Тетяна Кочубінська, куратор Дослідницької платформи; Тетяна Жмурко та Катерина Яковленко, дослідники PinchukArtCentre; Ксенія Малих, дослідник та співкуратор виставки «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище»; Олександр Соловйов, куратор, мистецтвознавець, науковий консультант виставки; Костянтин Дорошенко, критик, історик запрошений автор і Альона Соломадіна, дизайнер книжки.

Книжку «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище» створено на основі досліджень, що передували проведенню однойменної виставки у жовтні 2016 року. Метою виставки було осмислити явище сквоту, який існував у Києві з 1990 до 1994 рік на вулиці Паризької Комуни (нині вул. Михайлівська). В експозиції були представлені художні твори, фотографії, відео та архівні матеріали, котрі стосуються творчості та життя таких художників, як Леонід Вартиванов, Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Дмитро Кавсан, Олександр Клименко, Юрій Соломко, Валерія Трубіна, Василь Цаголов та інших.

Публікація книг та проведення дослідницьких виставок є стратегічним напрямком роботи арт-центру, що полягає у вивченні локального художнього контексту, підтримці професійної дискусії та інвестуванні в інтелектуальний продукт. Важливою складовою цього процесу є створення та розвиток бібліотеки в арт-центрі, яка надає фахівцям і широкій аудиторії доступ до матеріалів, у тому числі й архівних, на які спирається робота Дослідницької платформи.