Новий сайт PinchukArtCentre
Перейти
укр
eng

Про програму

PinchukArtCentre представляє "Дослідницьку платформу" – відкритий майданчик для мислення, досліджень і діалогу, який доступний для всіх. Розміщена у нещодавно побудованій бібліотеці на 4-му поверсі PinchukArtCentre "Дослідницька платформа" являє собою спільний простір для проведення досліджень, виставок та освітніх заходів.

Із накопиченням матеріалів завдяки інституційний співпраці та індивідуальній підтримці у вигляді передачі особистих архівів і надання доступу до рідкісної інформації "Дослідницька платформа" стане центром знань з українського мистецтва.

Місія "Дослідницької платформи" полягає у збереженні, каталогуванні та переосмисленні отриманої інформації. Отримані результати будуть представлені у вільному доступі українською та англійською мовами як у бібліотеці, так і в Інтернеті.

В основі платформи – академічний проект, спрямований на створення живого архіву українського мистецтва від початку 1980-x до теперішнього часу, який реалізується силами команди "Дослідницької платформи". Буде зроблена спроба дослідити мистецькі практики в Україні у їхньому широкому розумінні, як інституційні, так і приватні. Такий підхід сприятиме подальшим розвідкам генераційних зрушень і практик. Як наслідок, збільшиться і потенціал виникнення нових інтерпретацій і читання новітньої історії українського мистецтва.

Розвиток виставкової діяльності відбувається за трьома основними напрямками:

  • виставки, створені за результатами науково-дослідницької діяльності;
  • презентація колекції;
  • "PAC-UA Переосмислення", інвестиції у створення нових робіт.

Активна суспільна програма, фундаментом якої є дослідження, буде цікава широкій аудиторії, українській арт-спільноті та міжнародним експертам. Громадське обговорення стимулюватиме роздуми про роль історичних дослідів та архівування в переосмисленні історії українського мистецтва.

"Дослідницька платформа" є принципово відкритим майданчиком для побудови партнерських відносин як в Україні, так і за кордоном задля обміну знаннями та досвідом у питаннях архівування та українського мистецтва.

Дослідницька платформа, розташована на 4-му поверсі PinchukArtCentre, розпочала свою роботу 21 травня 2016 р. 

Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище

Книгу створено на основі досліджень, що передували проведенню однойменної виставки у жовтні 2016 року. Метою виставки було осмислити явище сквоту, який існував у Києві з 1990 до 1994 рік на вулиці Паризької Комуни (нині вул. Михайлівська).

До книги увійшли статті, що розкривають історію сквоту, аналізують виставкову діяльність його учасників, а також досліджують значення Паркомуни як явища в цілому. Вся інформація подається в історичному контексті кінця 1980-х – початку 1990-х років та підкріплюється архівними матеріалами, зібраними командою дослідницької платформи у учасників української арт-сцени.

Завантажити книгу Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище